Wijnbeschrijving
Château Tour d’Eyquem – Côtes de Bourg 2021 ‘Cuvée du Jubilé’
Feestelijke Margaux-allure
Deze bijzondere Côtes de Bourg jubileumcuvée werd gemaakt met één doel: de finesse van een grote Margaux benaderen. En daar werd zelfs het proefpanel even stil van in de proefkamer. Een bijzondere cuvée, samengesteld uit de beste vaten van 2021 en geïnspireerd door Grand Cru Classé Château Brane-Cantenac. De geur alleen al is een feest: rijpe kersen, rozenblaadjes, ceder, vanille en warme specerijen. En de eerste slok… WAUW! Vol fluweelzacht fruit, zoete specerijen, ceder en een bijna eindeloze lengte die normaal gesproken een heel ander prijskaartje draagt.
Ideaal om te serveren bij o.a. stoofvlees, eend, gegrild vlees, oude kaas charcuterie.
Grand Cru-allure zonder Grand Cru-prijs
Voor deze Château Tour d'Eyquem ‘Cuvée du Jubilé’ keek de wijnmaker naar de overkant van de rivier voor zijn inspiratie. Daar ligt Château Brane-Cantenac, zijn favoriete Grand Cru Classé en volgens hem de meest klassieke Deuxième Grand Cru Classé van Margaux. Na de oogst van 2021 besloot hij die stijl zo dicht mogelijk te benaderen.
De finesse, terroirexpressie, het heldere kersenfruit en de florale tonen van Margaux vormden daarbij zijn voorbeeld. Vanuit Côtes de Bourg creëerde hij zo een bijzondere Franse wijn van 85% Merlot en 15% Cabernet Sauvignon druiven.
De beste vaten voor 50 jaar Wijnbeurs
Het verhaal kreeg een extra betekenis toen het proefpanel van Wijnbeurs.be & Wijnbeurs.nl de wijnmaker erop wees dat zijn Côtes de Bourg wijnen opvallend veel Margaux -achtige finesse vertonen. Toen Wijnbeurs op zoek ging naar iets bijzonders om het 50-jarige jubileum te vieren, hield hij daarom speciaal voor deze gelegenheid een deel van zijn oogst 2021 apart. Niet zomaar een deel: hij selecteerde hiervoor de beste vaten uit zijn kelder. Zo werd deze Cuvée Jubilée een speciale jubileumselectie, geïnspireerd op Château Brane-Cantenac en gemaakt om samen met de klanten van Wijnbeurs vijftig jaar wijnplezier te vieren.