Wijnbeschrijving
La Pauline – ‘Plaisir’ 2025 Syrah-Grenache (Rosé)
Soepele krokant frisse La Pauline rosé, vol impressies van rood fruit!
Een vrolijk zonnetje, een koel glas en deze verrukkelijke rosé… meer heb je niet nodig! Vanaf de eerste slok spat het fruit uit je glas: vol knapperige frambozen, bosaardbeien, frisse roze grapefruit en aalbesjes. Opwekkend lekker vanaf de eerste slok, hier word je blij van – echt een ‘Plaisir’ in je glas! Deze blend van Syrah en Grenache is lichtvoetig, speels en opwekkend lekker.
Gemaakt van Syrah en Grenache druiven. Nu van genieten tot 2028.
Eén slok en je snapt waarom deze rosé de naam ‘Plaisir’ draagt!
Lekker zo of bij o.a. frisse salades, gegrilde gamba’s of sardientjes van de barbecue.
Wijnjaar 2024
Een elegante en frisdroge rosé wijn, waarin het grote succes van de Grenache goed te proeven is met de impressies van frambozen, bosaardbeitjes en frisse mineralen. En in combinatie met Syrah voor kleur en structuur. Een pracht rosé wijn uit de Pays d'Oc! De perfecte verkoeling tijdens een warme zomerse dag of juist om het zomerse gevoel te ervaren.
Rosé wijn
De combinatie Grenache met Syrah en/of Cinsault kent u wellicht als de basis voor de beroemde blends voor rode wijnen uit de Rhône. Maar ook voor rosé wijn zijn de blauwe Grenache druiven een gouden combinatie.
Het verschil met rode wijn is dat rosé wijn bij een lagere temperatuur gist en dat het contact met de schillen veel korter is, namelijk zo’n 12 tot 36 uur. Daar dankt rosé ook zijn lichtere kleur aan.
Over het algemeen geldt: een donkerdere kleur betekent dat het fermenterende sap langer in contact is geweest met de schillen, waardoor de rosé ook vaak wat voller van smaak wordt. Het is maar net waar u van houdt.
In Frankrijk wordt de meeste rosé wijn gemaakt, gevolgd door Italië en de Verenigde Staten. Daar staat de wijn bekend als Rosato en White Zinfandel.houdt.