-20%
Korting
Tijdelijke aanbieding!*Op voorraad

Château Lacaussade Saint-Martin – ‘Parcelle Privée’ 2023 (Blaye Côtes de Bordeaux)

Oorspronkelijke prijs was: €14,99.Huidige prijs is: €11,99. bespaar 20%

Koop nu:

Deze slimme Bordeauxkoop uit het project Bordeaux ‘Parcelle Privé’ maakt z’n belofte opnieuw meer dan waar.

94/100 proefpanelpunten voor het best gelegen perceel met oudste druivenstokken van Château Lacaussade Saint-Martin.

Weelderig Merlot fruit met pure Cabernet cassiskracht en verleidelijke zwarte kersen van de Malbec, alles prachtig in eiken verpakt. Pomerol: eat your heart out! 

Jacques Chardat van Château Lacaussade Saint-Martin heeft zichzelf weer overtroffen met deze rode wijn.

Een complexe Bordeaux in de bekende peperkoek stijl van een grote Saint-Émilion en met een groots bewaarpotentieel!

18/20+ punten.

Biologische rode wijn van 2023
Land: Frankrijk
Wijnstreek: Blaye Côtes de Bordeaux, Blaye et Bourg, Bordeaux
Druivenras: Cabernet Sauvignon, Malbec, Merlot
6 flessen / doos

Wijnbeschrijving

Château Lacaussade Saint-Martin – ‘Parcelle Privée’ 2023 (Blaye Côtes de Bordeaux)

Weelderig en krachtig van smaak!
Inktpaars van kleur. Overrompelend en overstelpend weelderig Merlot fruit (60%) aangevuld met pure Cabernet Sauvignon cassiskracht (30%) en extra aantrekkelijk door de verleidelijke zwarte kersen-structuur van de Malbec (10%) druiven.

Al dat betoverende fruit prachtig in eiken verpakt, te merken aan verse vanille, mokka en een hint van toekomstige ‘sigarendoos’ plus rokerige toast. Laag-na-laag romigheid, vette weelde en intensiteit.

Ongelooflijk knappe prestatie, opnieuw, van Monsieur Chardat!

De invloed van het perceel (‘Parcelle Privée’) met de oudste wijnstokken en het extra lage rendement laat zich als vanouds proeven. Wat een luxe! Kortom, Pomerol: eat your heart out!

Gemaakt van Merlot, Cabernet Sauvignon en 10% Malbec druiven, 12 maanden gerijpt in deels nieuwe eikenhouten vaten van 225 liter.

Probeer vanwege die onweerstaanbare fruitcharme (typisch voor 2023) een fles na levering – en drink de rest vanaf het najaar 2025 tot 2034. De eerste jaren karafferen sterk aanbevolen.

Prachtig bij o.a. mooi rood vlees, uiteraard. Maar probeer ‘m ook bij eendenborst met rode wijnsaus, of lamsbout met rozemarijn en knoflook, bij harde oude kaas of een truffelrisotto.

Château Lacaussade Saint-Martin

Het Château Lacaussade Saint-Martin stamt al uit de negentiende eeuw en is in 1991 gekocht door Jacques en Sabrina Chardat. Jacques heeft zijn droom waargemaakt: een prestigieus terroir tot leven brengen om met volledige toewijding verfijnde wijnen met charme aan te kunnen bieden.

Met wijnmaker Eric Delacroix hebben ze de wijngaard van achttien hectare uitgebreid naar veertig hectare, gelegen op de heuvels langs de rivier de Gironde. Hier zijn de bodems rijk aan klei- en kalksteen.

Traditionele wijnmaaktechnieken worden met modern materiaal gecombineerd om op een milieubewuste manier rode en witte wijnen te maken die de Bordeaux representeren. Dagelijks zijn ze bezig met het verkrijgen van fijne druiven die gezond en aromatisch rijk zijn, zoals Merlot, Cabernet Sauvignon en Malbec.

Côtes de Blaye in Bordeaux

Op de rechteroever van de Bordeaux zijn er, naast de bekende appellaties zoals Saint-Émilion, nog twee gebieden die wij graag uitlichten: Côtes de Blaye en Côtes de Bourg.

Het wijnbouwgebied Côtes de Blaye is uitgestrekt, maar slechts een deel is beplant met wijngaarden. De wijntypen en gebruikte druivenrassen van Côtes de Blaye zijn hetzelfde als in de rest van Bordeaux.

Côtes de Blaye heeft drie appellations: A.O.C Premières Côtes de Blaye, A.O.C Côtes de Blaye en A.O.C Blaye.

Rode wijnen zijn veruit het belangrijkst, en vergelijkbaar met die van Côtes de Bourg. Merlot is het belangrijkste ras, daarnaast staat er veel Malbec.

Wijnfiche

Wijnnaam Château Lacaussade Saint-Martin – ‘Parcelle Privée’ 2023 (Blaye Côtes de Bordeaux)
EAN-code 3760221608009
Wijnsoort/kleur

,

Wijnland

Frankrijk

Wijnstreek

Blaye Côtes de Bordeaux, Blaye et Bourg, Bordeaux

Wijnhuis/label

Druivenras

, ,

Wijnjaar

Op dronk vanaf

Nu

Op dronk tot

Alcoholpercentage

14,0 %

Smaakprofiel

, ,

Serveertemperatuur

16-18 °C

Flesinhoud 0,75 liter
Aantal flessen per doos

6 wijnflessen

Normale prijs € 14,99 / fles  
Actieprijs € 11,99 / fles  
Korting in procent 20% voordeelTijdelijke aanbieding!*Op voorraad
Online Wijnhandel

Koop nu:
Wijnbeurs.be (België)
Wijnbeurs.nl (Nederland)

* Alle aanbiedingen/kortingen zijn geldig zo lang de voorraad strekt, ze kunnen dus op elk moment uitverkocht zijn! (zie ook onze FAQ)