-45%
Korting
Verwacht / Tijdelijk uitverkocht!Tip: Profiteer van actuele aanbiedingen

Viña Real – Rioja Gran Reserva 2015

14,29 Bespaar 45%

De Viña Real Rioja DOCa Gran Reserva is een klassieke mix van Tempranillo en Graciano. Robert Parker’s The Wine Advocate beoordeelde deze wijn met maar liefst 92 punten. “Luchtige wijn met een medium body en zeer fijne tannines. Erg goed voor bij het eten.”

De Gran Reserva wordt alleen in de meest uitzonderlijke jaren gemaakt van de beste, met de hand geoogste, Tempranillo- en Gracianodruiven. Met een houtrijping van maar liefst 24 maanden op Amerikaanse en Franse eiken vaten en een rijping van meerdere jaren op fles, is deze wijn nu meer dan klaar om door u ontkurkt te worden.

Rode wijn van 2015
Land: Spanje
Wijnstreek: Rioja
Druivenras: Graciano, Tempranillo
6 flessen / doos
Categorieën: ,

Wijnbeschrijving

Viña Real – Rioja DOCa Gran Reserva 2015

Robijnrode prachtwijn met een geweldig karakter!
Prachtige robijnrode kleur met kersenrode schitteringen. De neus is erg elegant en benadrukt eiken en kruidige tonen samen met hints van rijp, rood fruit. In de mond is de wijn vol en levendig met een geweldige structuur en frisse zuren. Smaken van rijpe braam, kersen, chocolade en vanille komen terug. De tannines zijn fijn, gepolijst en goed geïntegreerd. De wijn heeft een geweldig karakter en persoonlijkheid en is complex met een lange afdronk.

Compañía Vinícola del Norte de España

Deze prachtige Viña Real Gran Reserva is afkomstig van de wijngaarden van wijnhuis Compañía Vinícola del Norte de España (CVNE). Het wijnhuis kent zijn oorsprong in een kleine wijnmakerij opgericht in 1897 in de stad Haro.

Vandaag de dag staat deze stad bekend om zijn jaarlijkse wijnfestival waarbij duizenden wijnliefhebbers een heus wijngevecht met elkaar aangaan tijdens La Batalla del Vino. De wijnmakerij lag in ‘el barrio de la estacion’, de stationswijk, waardoor de treinen destijds regelrecht de wijnkelder inreden om de vaten, en later de wijnflessen, makkelijk te vervoeren. In 1920 lanceerde het wijnhuis het merk Viña Real en werd het een van de pioniers van het maken van Crianza-wijnen in eiken vaten in dit gebied.

De druiven voor de Viña Real-wijnen werden gemaakt van druiven geteeld in Elciego, het hart van Rioja Alavesa. De druiven groeien nog steeds in deze wijngaarden, die zich nu uitstrekken tot voorbij de ‘Camino Real, de koninklijke weg, waar de naam van de Viña Real-wijnen vandaan komt.

De wijngaarden van CVNE strekken zich vanuit de bergen van de Sierra de Cantabria uit naar het stroomgebied van de rivier de Ebro. De bergen beschermen deze regio, waar het Atlantische klimaat wordt gecombineerd met kalkhoudende en klei-gebaseerde bodems.

Wijnfiche

WijnnaamViña Real - Rioja Gran Reserva 2015
EAN-code8719418025278
Wijnsoort/kleur

Wijnland

Spanje

Wijnstreek

Rioja

Wijnhuis/label

,

Druivenras

,

Wijnjaar

Op dronk vanaf

Nu

Op dronk tot

Alcoholpercentage

13,5 %

Smaakprofiel

,

Serveertemperatuur

16-18 °C

Normale prijs€ 25,99 / fles  
Actieprijs€ 14,29 / fles  
Korting in procent 45% voordeelVerwacht / Tijdelijk uitverkocht
Aantal flessen per doos

6 wijnflessen

Online Wijnhandel

Bestel bij Wijnvoordeel.be of Wijnvoordeel.nl

* Alle aanbiedingen/kortingen zijn geldig zo lang de voorraad strekt, ze kunnen dus op elk moment uitverkocht zijn! (zie ook onze FAQ)